Jdi na obsah Jdi na menu
 


Herci z Star Gate Atlantis

 

Joe Flanigan / pplk. John Sheppard

Obrazek                

Joe Flanigan se narodil 5.ledna 1967 v Los Angeles ale od šesti let vyrůstal na malém ranči nedaleko města Reno. Jeho rodiče ( John a Nancy ) stále žijí v místě jeho dětství. Od 14-ti let navštěvoval Joe internátní školu v Ojai v Kalifornii. Titul v oboru historie získal na univerzitě v Colorádu. Během prvního roku studia na vysoké škole se zůčastnil programu vzdělávání mládeže v cizině, což mu umožnilo roční studijní pobyt v Paříži. Po ukončeni studia vystřídal mnoho zaměstnání - od bynkovnictví po politiku, ale v žádné z těchto čiností nenašel uspokojení. Vyhození z redakce časopisu Interview magazin Joe-a zlomilo. Tou dobou žil v New Yorku a jeho sousedem byl herec, který Joe-a dlouho přesvědčoval, aby se dal na hereckou dráhu také. Joe se nechal přesvědčit a vystudoval herectví v Newyorském „Neighborhood Playhouse“. Joe nesnáší plavby lodí – toho se týká i jeho nejhorší noční můra – uvíznutí na lodi. Kromě herectví si Joe vyzkoušel i profesi lyžaře a stále je nejraději venku. Jeho oblíbené aktivity jsou lyžování, horolezectví, surfing, tenis, cyklistika v horách a jízda na koni. Joe je ženatý s Katherine Flanigan, společně mají dvě děti. Nyní žijí ve Vancouveru, kde Joe momentálně hraje v jeho prozatím nejúspěšnějším seriálu STARGATE: ATLANTIS, mimo hraní také napsal epizodu Epiphany pro druhou sérii tohoto sci-fi seriálu.

 Torry Higginson / Dr. Elisabeth Weir

Obrazek 

 

Torry Higginson se narodila 6.prosince 1969 v Burlington (Ontario, Kanada). V 18-ti se přestěhovala do Anglie kde získala mnoho hereckých zkušeností a díky nim se skvěle uvedla do světa herectví o rok později se vrátila do Londýna studovat herectví. Když žila v Los Angeles osvojila si opuštěného voříška kterého pojmenovala ,,Sedge" a ten jí byl motivem pro založení Mezinárodní Charitativní Organizace ,,A Smile" , která využívá pouta mezi člověkem a zvířetem jako terapeutický nástroj pro pomoc pacientům.V seriálu Stargate Atlantis hraje doktorku Elizabeth Wair,která se poprvé dozvěděla o programu Stargate, když byl odvolán generál Hammond a ona byla povolána na jeho místo. Později ( když Daniel Jackson identifikoval adresu brány na Atlantidě) byla pověřena velením expedice Atlantis. 

 

David Hewlett / Dr. Rodney  McKay

Obrazek

David Hewlett alias Dr. Rodney McKay je kanadský herec který se narodil 18.dubna 1968 ve Velké Británii. Před svou životní rolí v sci-fi seriálu Stargate Atlantis je jeho herecká kariéra velmi pestrá.Pravidelně se objevoval v seriálech Traders A Kung-Fu : Legenda pokračuje. Dost dlouho se rozhodoval mezi kariérou počítačového experta a herectvím, nakonec zvítězilo herectví. Po skončení školy se oběvoval v hororech Darkside, Pin a další. David Hewlett se v roce 2001 přestěhoval do Los Angeles společně se svou ženou Soo Garay.

Pak se ale objevila nabí­dka na roli Dr. Rodneyho McKaye ve velmi úspěšném seriálu Stargate: SG-1, kde si zahrál zatím v pěti epizodách. Tato vedlejší­ role byla odrazovým můstkem pro jeho současnou roli té samé postavy ve spin-offu SG-1, seriálu Stargate: Atlantis. Tam se mu stal nejlepším přítelem Paul McGillion, který hraje postavu doktora Carsona Becketta. 

Rachel Luttrell / Teyla Emmagan

Obrazek

 

Rachel Zawadi Luttrell se narodila v Tanzánii v Jižní Africe, avšak už v pěti letech emigrovala do Kanady. Její otec je Američan, matka pochází z Tanzánie a Rachel je jednou z jejich 4 dcer. Studovala balet na prestižní Ruské akademii klasického baletu a také se učila hrát na piano na Královské hudební konzervatoři. Rachel byla vychovávána v hudební rodině. Její otec, přední člen kritiky obdivovaného Mendelshonova sboru, trénoval Rachelin sopránový hlas. Tato výchova ji vedla k střídavé trojí kariéře tanečnice, herečky a zpěvačky. První vetší rolí byla postava Lisette ve filmu Ztracené ideály. Zahrála si také několik vedlejších rolí ve filmech Impostor: Živá zbraň a Everyday Use. V roce 2004 získala roli Teyly Emmagan ve sci-fi seriálu Stargate: Atlantis. Díky postavě Teyly se zapsala do vědomí mnoha jeho fanoušků.

Joseph Jason Namakaeha Momoa  /  Ronon Dex

Obrazek

 

Narodil se na Havaji, ale vyrůstal v Iowě. Je havajsko-kavkazského původu. V roce 1998 se vrátil na Havaj a začal pracovat jako model. Jako herec je nejznámější díky rolím Jasona Ioanea v seriálu Pobřežní hlídka, Ronona Dexe ve Stargate Atlantis nebo Frankieho Seaua v North Shore.V roce 2007 se mu narodila s Lisou Bonet dcera Lola Iolani Momoa.Po skončení čtvrté série Stargate Atlantis si nechal ostříhat své dredy, protože mu jejich váha způsobovala bolesti hlavy a překážely mu při natáčení akčních scén.

 Kavan Smith  /  Major Evan Lorne

Obrazek

 

Kavan Joel Smith se narodil 6.května 1970 v Edmontonu v Kanadě, ale vyrůstal v Calgary, kde také vystudoval Mount Royal College. V mládí vynikal ve fotbale a bojových sportech.  Poté ho zlákalo herectví, s kterým začínal na divadle. Objevil se v několika amerických sci-fi seriálech, například ve SMALLVILLE, 4400 jako agent Garrity nebo STARGATE SG-1, kde ztvárnil pouze epizodní roli majora Lorna, která se ale poté stala jeho nejznámější postavou, neboť jí začal

pravidelně hrát v seriálu STARGATE:ATLANTIS. V roce 2000 se objevil v roli amerického pilota ve filmu Briana DePalmy MISSION TO MARS po boku herců jako Gary Sinise nebo Don Cheadle. V současnosti hraje policistu Joea Kavanougha v nové webové sérii seriálu SANCTUARY. Je ženatý a v roce 2006 se mu narodil syn. Rád čte a dívá se na pořady o vaření, umí také francouzsky a má psa jménem Lucy. 

Paul McGillion  /  Dr.Carson Beckett

Obrazek

Paul McGillionse narodil v Paisley ve Skotsku, má 6 dalších sourozenců. Jeho otec pochází z Irska, matka ze Skotska. Ve 2 letech emigroval s rodinou do Kanady. Paul má titul na vyučování sportu
a biologie. Když studoval na univerzitě, zapojoval se do různých sportů, např. wrestling.Po ukončení studií herectví začal svou kariéru vyučováním divadla
v Torontu. Účastnil se různých konkurzů, aby se dostal konečně do Vancouveru. Paul pracoval
rozsáhle v oblasti filmu, televize a divadla po více než 15 let. V roce 1998 a 1999 vyučoval také na Vancouverské filmové škole. Kromě toho začal

produkovat a režírovat.Jeho nejznámější role je Dr. Carson Beckett, skotský lékař ve STARGATE: ATLANTIS. Po jeho úmrtí v seriálu si ho fanoušci dokázali protesty a peticemi dostat zpět. S dalším hercem ze Stargate: Atlantis Davidem Hewlettem si zahrál v komedii A DOG'S BREAKFAST, ve které se objevil i Christopher Judge, který je známý hlavně jako Teal'c ze Stargate SG1.Paul si zahrál ve známých seriálech THE X-FILES, SMALLVILLE a SLIDERS. Získal roli ve filmu STAR TREK, který se objevil v kinech v roce 2009..

Jewel Belair Staite  /  Dr Jennifer Keller

Obrazek

 

Jewel Belair Staite (* 2. června, 1982) je kanadská herečka. Narodila se v malém městečku White Rock v kanadské provincii Britská Kolumbie jako nejmladší ze sedmi dětí.Od svých šesti let se věnovala modellingu, ve Vancouveru navštěvovala filmovou školu Vancouver Film School a pracovala ve divadle Vancouver Youth Theatre.Jewel Staite je nejvíce známá v roli lodní mechaničky Kaylee Frye v přerušeném sci-fi televizním seriálu Firefly (2002) a navazujícím filmu Serenity (2005).Učinkovala dále ve vedlejších rolích v seriálech Akta X, Sedm dní, Stargate Atlantis, a dalších.V serálu Stargate Atlantis dostala v 5. sérii jednu z hlavních rolí.

Mitch Pileggi  /  Col. Steven Caldwell

Obrazek

 

Narodil se 5.května 1952 v Portlandu v Oregonu Italovi Vitovi a Američance Maxine. Kvůli otcovu zaměstnání se rodina často stěhovala, takže střední školu vystudoval v Turecku a univerzitu v Texasu, kde získal titul v oboru podnikání. Nějaký čas pracoval v Íránu, ale v roce 1979 kvůli revoluci spolu s bratrem uprchl do Řecka. Poté chvíli studoval v Mnichově v Německu. Po návratu z Íránu vystřídal řadu zaměstnání - dělal účetního, řidiče taxíku atd a nakonec začal hrát v austinských divadlech a také béčkových filmech a hostoval v seriálech jako DALLAS, CHINA BEACH, ŽENATÝ SE ZÁVAZKY nebo WALKER TEXAS RANGER. Pravidelným hercem se stal i v seriálu STARGATE:ATLANTIS, kde ztvárnil plukovníka Stevena Caldwella, velitele pozemské lodi Daedalus.

Rober Picardo  /  Richard Woolsey

 

Obrazek

Americký herec Robert Picardo se narodil 27.10.1953 v Philadelphii.  Oba jeho rodiče jsou původem z Itálie  Navštěvoval střední školu William Penn Charty, kterou dokončil v roce 1971. Ve studiu dále pokračoval na Yaleské Univerzitě, kde získal titul Bakalář umění v oboru  drama. Picardo debutoval rolí sériového vraha-vlkodlaka ve filmu THE HOWLING (1981). Objevil se také ve filmu Joe Danteho EXPLORERS (1985), a později i v dalších Danteho počinech GREMLINS 2: THE NEW BATCH (1990), SMALL SOLDIERS (1998) LOONEY TUNES: BACK IN ACTION (2003). Od roku 1995 až do roku 2001 ztvárnil roli zdravotnického hologramu v seriálu STAR TREK: VOYAGER. V roce 2004 se začal pravidelně objevovat v seriálech STARGATE SG-1 a STARGATE: ATLANTIS jako Richard Woolsey. V současnosti žije Robert Picardo v Los Angeles se svou ženou Lindou Pawlikovou a dvěma dcerami, Ginou a Nikky.

Amanda Tapping / Plk. Samantha Carter

Obrazek

Amanda Tapping se narodila 28. srpna 1965 v  anglickém Rochfordu. Společně se svými třemi bratry (jeden z nich je její dvojče) vyrostla v Torontu. Její rodiče chtěli, aby se zabývala vědou. Na střední škole excelovala v matematice, ale rozhodla se pro herectví. V letech 1992 - 1997 se objevila v několika filmech a seriálech, zlom nastal až roku 1997, kdy získala roli Samanthy Carterové v seriálu Stargate SG-1. Díky této roli pronikla do povědomí milionů fanoušků po celém světě. Dále jste ji mohli vidět ve dvou nových filmech z prostředí hvězdné brány (Stargate The Ark of Truth, Stargate Continuum). Také se objevuje od 4.serie v seriálu Stargate Atlantis a v pár dílech Stargate Universe stále jako Samantha Carterová.

 

 

Nemusíte se bál český herec David Nykl/ Radek Zelenka má svou vlasní rubriku.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.