Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rasy a kultury

Abydosané

rasy a kultury

Tuto civilizaci přivedl na Abydos před 1000 lety goa'uld Ra. Lidé zde museli těžit naquadah, a aby zde nedošlo jako na Zemi ke vzpouře, zakázal Ra čtení a psaní. Abydosané používají primitivní nástroje a chovají zvířata. Před příchodem týmu ze Země, byli místní lidé nuceni žít v otroctví. Týmu se však podařilo Ra zničit, a tak vrátit Abydosanům svobodu. Vůdcem vesnice je Kasuf, jehož dceru Shau'ri si vzal za manželku Daniel Jackson. Po smrti Ra přišli na Abydos ještě další goa'uldi - Apophis, který unesl Sha'uri a Ska'aru a udělal z nich hostitele, a Her-ur, který přišel hledat harsesise.

 

Altaiřané

rasy a kultury

Altaiřané byli velmi vyspělou rasou. Museli se však přemístit do podzemního komplexu, neboť na povrchu došlo ke katastrofě. Svou mysl přenesli do robotických těl, a tak dosáhli nesmrtelnosti. Většina lidí odešla bránou nebo spáchala sebevraždu na povrchu. Jediným žijícím zde zůstal Harlan.

Tomu se podařilo vytvořit kopie teamu SG-1, aby mu pomáhal opravovat podzemní komplex, jenž je ve velice havarijním stavu.

 

Antikové

rasy a kultury

Antikové jsou velmi vyspělou rasou. Vybudovali síť Hvězdných bran a spoustu dalších vyspělých technologií. Bohužel jejich část galaxie zasáhl mor, a tak byli nuceni se povznést - tj. přejít do vyšších sfér existence. Spolu s Asghardy, Noxy & Furlingy patřili do koalice 4 ras.

Antikové zanechali na planetě P3R - 272 archiv vědomostí. Když někdo do tohoto archivu nahlédl, byly mu do mozku zkopírovány všechny antické vědomosti.

 

Asgardi

rasy a kultury

Asgardi jsou velice vyspělou rasou, jenž vytvořila řadu technologií: Thorovo kladivo na Cimmerii, Bitevní loď O'Neill pro boj s replikátory, ? Jejich domovskou planetou je Othalla v galaxii Ida. Asgardi patří mezi koalici 4 nejvyspělejších ras. Asgardi jsou mnohem vyspělejší než goa'uldi, a tak chrání obyvatelé mnohých planet. Ale mají i své nepřátele - těmi jsou replikátoři.

Asgardi se reprodukují klonováním - když jejich tělo doslouží, jejich mysl je přesunuta do nového těla - tím si zachovávají "nesmrtelnost". Avšak klonováním začalo docházet k degeneraci klonů. Asgardi však nalezli ztroskotanou loď, kde se ve stázi udržel prapředek Asgardů - ten by měl pomoci vyřešit problém s klony.

 

Ascheni

rasy a kultury

Ascheni jsou velmi vyspělá rasa, díky svým technologiím dokáží prodloužit život skoro o dvojnásobek. Vlastní také teleportační zařízení, biologické zbraně a žací stroje. S Ascheny se lidstvo setkalo v budoucnosti, ale také v přítomnosti.

V budoucnosti se Země stala součástí Aschenské konfederace a Hvězdná brána byla odhalena světu. Sam však zjistila, že se Aschenům podařilo pomocí vakcíny proti stárnutí sterilizovat 90 % lidstva, a tak varovali sami sebe v minulosti.

V přítomnosti byl Aschenský plán na sterilizaci lidstva odhalen a Země do konfederace nevstoupila.

 

Bedrosiané a Optricové

rasy a kultury

Bedrosiané a Optricové jsou dva národy na P2X-416, které spolu vedou dlouholetou válku kvůli názoru na vznik světa a jejich původu. Bedrosiané jsou přesvědčeni, že je stvořil jejich bůh a Optricové věří v to, že jejich národ byl přiveden na planetu posvátným průchodem ( Hvězdnou bránou ).

 

Byrsové

rasy a kultury

Byrsové jsou obyvatelé P3X - 1279. Žijí ve městě zvaném Cartago. Mluví směsí angličtiny, latiny & řečtiny. Jejich město bývá často navštěvováno goa'ldy, kteří zde hledají nové hostitele. Místní lidé nazývají Bránu Circ kakona ( kruh strastí ), neboť z ní přichází jen problémy. Jelikož Byrsové nemají účinné zbraně k obraně proti goa'uldům, ihned po aktivaci Brány se běží ukrýt do svých tunelů, které si vybudovali za městem. Tato kultura má také zvláštní soudnictví - tzv. Cor-ai.

 

Cimmeriani

rasy a kultury

Cimmerianci žijí na Asgardy chráněné Cimmerii. Před Hvězdnou bránou je zde vybudováno Thorovo kladivo, které crání místní obyvatele před goa'uldy. Cimmerianci jsou mírumilovní, primitivní lidé. Živí se zemědělstvím a věří v Thora, jako ve svého boha.

Po zničení Thorova kladiva obsadil tuto planetu Her-ur. Mnoho lidí padlo, ale za pomocí Thora bylo vše napraveno a lidé zde žijí opět v bezpečí.

 

Čistí a Nečistí

rasy a kultury

Žijí na planetě P3X - 797. Čistí nejsou infikování virem, jenž způsobuje velice primitivní chování a obývají tu část planety, jenž je osvětlena sluncem. Nečistí, o kterých si Čistí myslí, že byli prokleti jejich bohy, žijí v lesích ve tmavé části planety. SGC se podařilo vyvinout na tento virus lék. Tato rasa je na úrovni doby bronzové.

 

Duchové

rasy a kultury

Duchové žijí na planetě PXY - 887. Jsou to ochránci zdejších indiánů. Umí na sebe brát jakoukoliv podobu. Většinou vystupují jako zvířata - vlk, havran, ? Tato rasa je velice vyspělá, vyhnala z PXY - 887 před lety goa'uldy a dokonce umí nechat zmizel lidi.

 

Edořané

rasy a kultury

Místní obyvatelé se živí zemědělstvím a uctívají své předky. Na tuto planetu začaly dopadat meteority, a tak byli Edořané evakuování na Zemi.

 

Energetické bytosti

rasy a kultury

Tato životní forma na bázi energie žije na měsíci s označením M4C - 862. Je schopna procházet pevnou hmotou, ale je odpuzována silným elektrickým polem. Dokáže napadnout a zabít člověka - nejspíše z důvodu ohrožení (tým vědců je chytal a zkoumal).

 

Enkareni

rasy a kultury

Kvůli katastrofě museli být Enkareni ze své planety přestěhováni, a proto byli za pomocí SGC přesunuti na planetu P5S - 381. Enkareni potřebují silnou ozónovou vrstvu, protože jim vadí silné UV záření. Pokud na ně delší dobu toto záření působí, oslepnou. Enkareni jsou primitivní, nemají žádné technologie. G-1 jim proto dala Naquadahový reaktor.

 

Entita

rasy a kultury

Tato životní forma pochází z planety P9C - 972, kam SGC vyslalo průzkumnou sondu. Sonda však způsobila místní civilizaci katastrofu, a tak byla zpětnou vlnou vyslána na Zemi "Entita". Ta měla za úkol zničit Zemi a zabránit tak dalšímu ohrožení. Entita se dostala do počítačů v SGC a později se přesunula do skladiště sond, kde si vybudovala jakési centrum, pomocí něhož potom vstoupila do Carterové.

 

Euranďané

rasy a kultury

Tato rasa má technologie vyspělejší než lidské. Zjistilo se, že na jejich planetě - Eurondě - začali válku, aby se zmocnili celé planety. Vybudovali rozsáhlý podzemní komplex, v němž se ukrývali. SG-1 odmítla pomáhat této rase a zanechala ji zde jisté zkáze.

 

Fenri

rasy a kultury

Jsou tvorové, o nichž si goa'uldi myslí, že ovládají schopnost učinit se neviditelnými. Jsou to stvoření, které Teal'c popsal jako "zubaté kolibříky". Fenri však schopnost učinit se neviditelným neovládá - tuto schopnost mají pouze Noxové, kteří Fenri ochraňují před goa'uldy.

 

Furlingové

rasy a kultury

Další rasa patřící do aliance 4 nejvyspělejších ras. Na tuto rasu narazil Jack s Maybournem. Bohužel všichni Furlingové byli mrtví, neboť na planetu zavlekl nějaký goa'uld rostlinu ( drogu, protože se sem nedali přinést zbraně ), která způsobovala halucinace a agresivní chování (v díle Ztracený ráj).

 

Gadmeerové

rasy a kultury

Tato civilizace je asi 10 000 let stará. Gadmeerové jsou mírumilovnou rasou, která musela postoupit vojenské přesile. A proto si vytvořila loď, jenž měla přetvořit nějakou planetu, která splňovala 2 634 požadavků. Jejich fyziologie je závislá na síře, a proto bylo přetvoření planety nutné. Došlo však ke konfliktu s Enkareny, ale vše bylo na konec vyřešeno (v díle Spálená země).

 

Goa'uldi

rasy a kultury

Goa'uldi jsou parazitickou rasou, jenž potřebuje k životu hostitele, kterého ovládá. Často ze sebe dělají bohy - díky svým odcizeným technologiím dokáží žít nesmrtelně a předvádět "kouzla", takže primitivní civilizace jsou nuceni goa'uldům sloužit.Díky systému Hvězdných bran ovládají velké množství planet a další velké množství se snaží zotročit.

Goa'uldi vypadají jako hadi nebo červi, po vniknutí do hostitele se omotají kolem krční páteře a jsou schopni libovolně hostitele ovládat. Vniknutí způsobí velkou jizvu vzadu na krku. Goa'uld umí vyléčit spoustu lidských chorob a nemocí - mezi nimi i rakovinu. Goa'uldů také čas od času zasvítí oči.

Goa'uldské technologie jsou založeny na mimozemském prvku zvaného naquadah ( z něj je vyrobena také Hvězdná brána ). Goa'uldi ( a jaffové ) jsou jediní, kdo dokáží vytušit přítomnost neviditelné rasy Reetou.

Goa'uldská královna

Goa'uldí královna rodí symbionty. Ti mají po královně veškeré její vědomosti a znalosti. Královna může měnit geny svých potomků. Takto to udělala 1. tok'ra - Egeria, aby nebyla využívána k výrobě Tretoninu. ("viz 6x10 - Lék)

 

Humanoidní lidé

rasy a kultury

Tito humanoidé žijí v symbióze s jakousi květinou. Ta vydává pro nás neslyšitelný zvuk, který místní obyvatelé potřebují k životu. Když se zde při průzkumu zřítil UAV letoun na zdejší rostlinu, začali humanoidé záhadně upadat do bezvědomí a umírali. Tato rasa je pokreslena jakousi bílou barvou a neumí mluvit, pouze vydávají jakési zvuky podobné zpěvu.

 

Jaffové

rasy a kultury

Jaffové jsou služebníci goa'udů ( každý goa'uld jich má na tisíce ? ). Jaffa slouží pro goa'uldy jako inkubátor - každý jaffa má na břiše 2 řezy. Mladý goa'uld by nepřežil, a tak se dává do vaků, které mají jaffové v břiše.

Goa'uld jaffům prodlužuje život a léčí je z nemocí, neboť jaffa po implantaci goa'ulda ztrácí imunitu, a proto bez něj jaffa nepřežije. Goa'uld stráví v těle jaffy 7 let, než může být implantována do hostitele. Každý jaffa sloužící nějakému goa'uldovi má na čele nějaký symbol, určující, o čího jaffu jde.

 

Junové

rasy a kultury

Tato rasa byla v područí Her-ura, dokud ji nevysvobodila SG-1. Po té, co team SG-1 odešel, přiletěl na planetu Cronoss a zotročil si zdejší obyvatele. SG-1 se společně se svými kopiemi podařilo Cronosse zabít, a Junové získali opět svobodu. Junové používají nevyspělé zbraně.

 

Keloňané

rasy a kultury

Keloňané jsou rasou, která se podobá lidem na počátku 50. let 20. století. Nalezli prvek, který dokáže produkovat velké množství energie. Nazývá se naquadria. Při experimentech s tímto prvkem byl zasažen vysokou dávkou radiace dr., Jackson. Jonas Quinn, který nahradil Daniela, je rovněž Keloňan.

 

Komáři

rasy a kultury

Tato životní forma vypadá jako hmyz a připomíná velkého komára. Po píchnutí tímto nebezpečným hmyzem proběhne v lidském těle transformace ( změna DNA ) a zrodí se dalších deset tvorů. Teal'c byl po příchodu na planetu BP6 - 3Q1 jedním z těchto tvorů píchnut. V SGC se naštěstí podařilo najít způsob, jak přeměně zabránit, a tak byl Teal'c zachráněn.

 

Křesťané

rasy a kultury

Křesťané jsou pod přísným vedením svého Vikáře. Ten má nějakou technologii podobnou prstenu, pomocí níž je schopen výbojem z nebe někoho omráčit. Vikář také vybírá oběti, o nichž si myslí, že jsou posedlí démony. Oběti jsou určeny pro démona ( Unase ), který sem přichází bránou a je zřejmě služebníkem Sokara. Úroveň technologií i jejich metody odpovídají středověku.

 

Letoňané

rasy a kultury

Letoňané byli před stovkami let velice vyspělou rasou. Postavili si vlastní obranu - tzv. Strážce, který měl planetu střežit (např. před goa'uldy). Avšak časem tato vyspělá rasa začala degradovat a stávat se primitivní.

 

Lid Chulaku

rasy a kultury

Tito lidé, žijící na Chulaku, jsou služebníky Apophise. Bývají to kněží nebo ženy jaffů. Jsou primitivní, věří v goa'uldy jako ve své bohy.

 

Madroňané

rasy a kultury

Tato rasa žije na planetě zvané Madrona. Obyvatelé jsou sice primitivní, ale umí ovládat jedno zařízení, jenž zde před stovkami let zanechala nějaká mimozemská rasa. Toto zařízení umožňuje ovládat počasí.

 

Martinova rasa

rasy a kultury

Tato rasa bojovala s goa'uldy, avšak prohrála. Skupinka lidí ze své rodné planety dezertovala a se svou lodí se zřítila na Zemi. Martin spolu s Jackem a Teal'cem navštívil svou domovskou planetu, ale ta byla po válce zcela zničena. Zbylí uprchlíci opustili Zemi ve vesmírné lodi ( v díle Seriál Červí díra ).

 

Modré krystaly

rasy a kultury

Tato životní forma připomíná modré krystaly. SG-1 se s nimi setkala na planetě P3X - 562. Tyto krystaly jsou schopny částečně nebo i zcela vytvořit kopii člověka i jeho mysli a vytvářejí elekromagnetické pole. Na této planetě byly krystaly shromážděny na jedno místo, kde je goa'uldi zničili. Z krystalů zbyl pouze jediný, který se jako kopie O'Neilla vydal na Zemi.

 

Nasyané

rasy a kultury

Na Nasyany zaútočili goa'uldi, protože hledali jednoho Tok'ru - Jolinar. Teamu SG-1 se podařilo Nasyany evakuovat do SGC, odkud byli převezeni do nemocnice. Mezi Nasyany se ukrývala Tok'ra Jolinar, která při zachraňování vstoupila do Carterové, a goa'uldský vrah Ashrak, který měl Jolinar najít a zabít ( v díle Při výkonu služby ).

 

Noxové

rasy a kultury

Noxové vypadají jako velice primitivní rasa, i když je tomu právě naopak. Noxové mají schopnost udělat jakoukoli věc, zvíře, nebo člověka neviditelným. Umí také oživovat mrtvé při tzv. rituálu života, ve kterém jsou ale zranitelní. Mají velice vyspělou medicínu a techniku - města, která se vznáší na obloze.

Patří do aliance 4 nejvyspělejších ras ( do které mimo jiné patří Asgardi, Atikové & Furlingové ).

 

Oanessané

rasy a kultury

Tato rasa žije v oceánu na P3X - 866. Používá velice vyspělou techniku, která pomohla dr. Jacksonovi vzpomenout si, co se stalo s Omorocou, družkou Oanesse Nema, jenž odešla před 4000 lety na Zem do Babylonu bojovat s Goa'uldy. Daniel si vzpomněl, že byla zabita Goa'uldem Belusem.,

 

Orbánci

rasy a kultury

Vyspělá rasa žijící na Orbanu. Používá ke svému vzdělávání nanotechnologii. Každé narozené dítě ( tzv. Urron ) dostane miliony nanitů, díky nimž je schopno se rychle učit. Ve 12 letech tyto děti podstupují obřad zvaný Averium, při němž jsou mu všechny nanity odebrány. Ovládají také další technologie, jednou z nich je Naquadahový reaktor, se kterým byla seznámena i Země.

 

Organizmy v kulovitém objektu

rasy a kultury

Tato životní forma byla nalezena na P5C - 353 v jakémsi kulovitém objektu. Ten byl pokrytý drobně psaným písmen. Vytvářel elekromagnetické pole a udržoval si teplotu 1°C. Měl zlatavou barvu a byl vyroben z neznámého materiálu. Když SG-1 přinesla tento objekt do SGC, začali organismy opouštět kouli a začali se množit. Ke svému životu potřebují kyslík. Pokud je někdo infikován, jsou organismy skrze něho schopny komunikovat. Tento organismus je viditelný po ozáření UV světlem.

 

Rasa Arise Boche

rasy a kultury

Z této rasy pochází proslulý lovec goa'uldů - Aris Boch. Tato rasa má něco ve své genetické struktuře, co znemožňuje splynutí s goa'uldským symbiontem. Proto goa'uldi velkou část této rasy vyhubili a zbytek zotročili. Navykli je také na látku zvanou Roshna. Bez této látky nejsou schopni přežít.

 

Rasa správce

rasy a kultury

Tato rasa na planetě P7J - 989 byla nucena přežívat ve virtuální realitě, protože planeta bývala kdysi neobyvatelná. Došlo však k její regeneraci, ale Správce ze strachu z jejího opětovného zničení, držel svoje lidi v realitě uvězněné. SG-1 sdělila lidem pravdu a oni se opět vrátili do skutečného života.

 

Reetou

rasy a kultury

Tato rasa je pro normálního člověka neviditelná a vyspělá. Kvůli jejich neviditelnosti vynalezli goa'uldi zbraň ( T.E.R. ), která je schopna Reetou zviditelnit a zničit. Několika zbraní se zmocnili i Tok'rové. Goa'uldi se rozhodli tuto rasu vyhladit, neboť je považovali za hrozbu. Reetou byli zcela mírumilovní, avšak po goa'uldském útoku se jejich část rozhodla, že zničí všechny možné rasy, které goa'uldi používají jako své hostitele, a tím zničí i samotné goa'uldy.

 

Reolové

rasy a kultury

Rasa, která je schopna produkovat chemikálii a při styku s ní si člověk představuje členy této rasy tak, jak si Reolové přejí. Je to jejich obrana. Příslušník této rasy ji použil na SG-1, aby si myslela, že je jeich členem - por. Taylorem. Později bylo této schopnosti využito při summitu goa'uldů. Daniel tak přiměl vládce Yu, že je jeho sluha.

 

Replikátoři

rasy a kultury

Replikátoři jsou velice vyspělou a inteligentní uměle vytvořenou rasou. Cílem všech replikátorů je vlastní reprodukce. Replikátoři jsou odolní vůči všem zbraním, ale nejlépe je ničí asi pozemské palné zbraně. Replikátoři jsou složeni z bloků, které spolu navzájem komunikují. Když dojde k rozdělení bloků, jsou schopny se opět složit do původního tvaru.

Replikátoři byli Thorem zavlečeni i na Zemi, ale podařilo se je zničit. Jejich tvůrcem je robot se jménem Ries. Jsou schopni vstřebávat informace, a tak se stále učit. Díky asgardskému zařízení na zpomalení času byly uvězněni na jedné planetě, takže nyní mají asgardi dostatek času na vyřešení problému s Replikátory.

 

Robot Ries

rasy a kultury

Ries je ve skutečnosti robotem, kterého nalezla SG-1. Ona je stvořitelkou všech relikátorů. Svořila je jako své hračky, ale když jich byli nesčetné množství vymkly se jí kontrole a začali zabíje, reprodukovat se, opouštět planetu & šířit se po vesmíru. asgardi použili robota Ries, aby svolali replikátory do své pasti.

 

Shawadaiové

rasy a kultury

Tato kultura se nachází na planetě P3X - 593. Místní ženy musí bydlet odděleny od mužů a nesmí se ukazovat na veřejnosti ( za jakékoli neuposlechnutí jsou krutě potrestány ). Vůdcové kmenů si také ženy od jiných kmenů kupují či vyměňují.

 

Tok'rové

rasy a kultury

Tok'rové jsou vlastně goa'uldi, jenže toto označení si nezaslouží. Je to vlastně odbouj proti goa'uldům. Se svými hostiteli se spojují pouze s jejich souhlasem. Pracují jako tajní agenti mezi goa'uldy. Své základny mívají ukryté v podzemích planet.

Se svým hostitelem žijí v symbióze - Tok'rové svým hostitelům poskytují dlouhý život a dobré zdraví. Tok'ra i symbiont mohou nezávisle na sobě mluvit, takže Tok'ra neovládá svého hostitele jako goa'uld. Toto je tedy největší rozdíl mezi Tok'ry & goa'uldy. Tok'rové také nepoužívají sarkofág, který zaručuje goa'uldům nesmrtelnost.

Tok'krů je velice málo, neboť je goa'uldi krutě pronásledují a také kvůli tomu, že své hostitele nezískávají násilím. Tok'rové jsou spojenci Země, jedním z Tok'rů je také otec Sam - Jackob Carter / Selmak.

 

Tolláni

rasy a kultury

Tolláni jsou velice vyspělou rasou, jenž má neblahé zkušenosti s dělením o své technologie, a proto se o ně nedělí s méně vyspělými rasami. Jejich původní domovská planeta byla totiž kvůli tomu zničena.

Tolláni si pak našli novou planetu, kterou pojmenovali taktéž Tollánou. Tolláni jsou velice vyspělí, neboť si na své nové planetě vyrobili vlastní Hvězdnou bránu. Umí také procházet pevnými materiály - včetně pozemské Iris. Jejich soud je velice podobný našemu a nazývá se Triad.

 

Tvor ze zikurratu

rasy a kultury

Tento tvor se nacházel v Zikuratu v sarkofágu. Byl spolu s goa'uldem Mardukem uzavřen v sarkofágu - jako trest. Tvor Marduka zabil, ale Mardukův symbiont do něj vniknul. Tvor má malé ostré zuby a při kousnutí vylučuje nějaký jed.

 

Tvůrce Urga

rasy a kultury

Togar, tvůrce zařízení zvaného Urgo, které je vzhledově velice podobné Togarovi. Togar vlastní velice vyspělé technologie. Vynalezl také Urga, kterého implantoval do mozků SG-1, Urgo měl za úkol prozkoumávat jiné planety a shromažďovat informace.

 

Unasové

rasy a kultury

Unasové se stali prvními hostiteli goa'uldů. Žijí totiž na stejné planetě jako goa'uldí larvy. Někteří z Unasů se naučili před vniknutím goa'ulda bránit, a tak žijí svobodní. Daniel Jackson si na této planetě našel přítele a již ovládá několik jejich slov. Unasové vypadají jako plazi a jsou primitivní. Goa'uldí larvy jim slouží jako potrava. SG-1 se s nimi setkala na Cimmerii a na planetě s křesťanskou kulturou, kde Unas představoval démona.

 

Vetřelci

rasy a kultury

Tito vetřelci se infiltrovali do SGC v podobě SG-6 z planety P3X - 118. Vlastní vyspělou techniku, jenž umožňuje holograficky imitovat člověka a být propojen s jeho myslí. Toto propojení nešlo aplikovat na Teal'ca a Carterovou - zřejmě kvůli Teal'cově symbiontu a spojení Sam s Jolinar.

 

Vodní organismy

rasy a kultury

S touto životní formou se setkali Rusové, když provozovali svůj program s Hvězdnou bránou na Sibiři. Tato životní forma není nepřátelská, ale bránila se, když ruský team přinesl z vodní planety vzorek, který tuto životní formu obsahoval. Tato životní forma se dokáže vypařit, a když ji člověk vdechne ve formě páry, dokáže ho ovládat. Nacházely se na vodní planetě a tvořili zdejší "oceán". Dokázaly vniknou do člověka ve formě páry a řídit jeho jednání. Jediným způsob obrany bylo zavřít se do mrazáku. Tato forma života byla inteligentní, dokázala dokonce zasavit pozemskou miniponorku.

 

Voleni

rasy a kultury

Voleni jsou primitivní zemědělskou rasou, která byla téměř vyhubena Ascheny. Seznámila také SG-1 se členy Aschneské konfederace. Jejich domovská planeta je pokryta poli. Pod nimi se nachází rozbořená města, která zde Ascheni úmyslně zaorali.

 

Vyusané

rasy a kultury

Na této rase provedla Linea ( ničitelka světů ) svůj experiment. Chtěla se omladit, což se jí povedlo, avšak způsobila všem Vyusanům trvalou amnézii. SGC se podařilo tuto amnézii prolomit, ale Lineu nechali znovu ztratit paměť, aby nemohla již nikdy nic provést. Linea odešla jako Ke'ra zpět na Vyus.

 

Vyvolení

rasy a kultury

Jejich domovskou planetou je Argos. Goa'uld Phellops je zde podrobil experimentu. Urychlil jejich stárnutí tak, že délku jejich života zkrátil na pouhých 100 dní. Toto stárnutí bylo řízeno nanotechnologií. Phellops chtěl zjistit, jak se za dlouhá staletí lidská rasa vyvine. Obyvatelům bylo také zakázáno opouštět jejich město. V soše boha Phellopse bylo umístěno zařízení, jež po západu slunce nechávalo vesničany usnout a při východu je zase probouzelo.